Ukryj treść
15 °C

Atrakcje Krynicy

Krynica to piękne miasto, otwarte na turystów i oferujące wiele możliwości interesującego spędzenia wolnego czasu. Doskonałe umiejscowienie Hotelu Grant, w samym centrum miasta, umożliwia szybki dostęp do wielu z nich.

 • Narciarstwo

Krynica i jej okolice to region z wieloletnimi tradycjami sportów zimowych. Współcześnie jest jednym z najprężniej działających i najnowocześniejszych kurortów narciarskich w Polsce. Pasmo Jaworzyny Krynickiej i nieodległa Wierchomla posiadają atrakcyjne trasy narciarskie i rozbudowaną infrastrukturę.

Odległość od Hotelu Grant: 3 km
Czas dojazdu: 6 min
Czytaj więcej

 • Kolejka na Górę Parkową

Kolej linowo-terenowa w Krynicy posiada długą historię, w czasie której była wielokrotnie poddawana renowacji. Dolna stacja znajduje się tuż przy krynickim deptaku, końcowa - na szczycie Góry Parkowej (732m n.p.m.). Kolejka zapewnia przyjemną, relaksującą przejażdżkę, zwieńczoną wspaniałym widokiem.

Odległość od Hotelu Grant: 300 m
Czas dojścia: 3 min
Czytaj więcej

 • Atrakcje Góry Parkowej

Na zboczach Góry Parkowej zjazd pofalowaną trasą na mini-pontonie daje frajdę dzieciom i dorosłym. Znajdują się tutaj również uwielbiane przez dzieciaki Rajskie Ślizgawki - zestaw zróżnicowanych rynien do zjeżdżania.

Odległość od Hotelu Grant: 1 km
Czytaj więcej

 • Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka

To najnowocześniejsza i najdłuższa kolejka tego typu w kraju. Jadąc mierzącą ponad 2,5 km trasą z Czarnego Potoku na szczyt Jaworzyny Krynickiej, podziwiać można niezwykle malowniczy krajobraz. Na szczycie czeka bogata infrastruktura narciarska. Jest to również węzeł splatający wiele tras spacerowych i rowerowych.

Odległość od Hotelu Grant: 3 km
Czas dojazdu: 6 min
Czytaj więcej

 • Sankostrada

Jeden z najdłuższych torów saneczkowych w Polsce. Sankostrada Krynica-Zdrój znajduje się na stoku góry Iwonka, mierzy prawie kilometr i pozwala zarówno na spokojną przejażdżkę z dzieckiem, jak i szaleńczy zjazd przy wysokiej prędkości.

Odległość od Hotelu Grant: 2 km
Czas dojazdu: 4 min
Czytaj więcej

 • Muzeum Zabawek "Bajka"

Ekspozycja historycznych zabawek w Krynicy-Zdroju prezentuje przedmioty od prehistorii, aż po początki XX wieku. To jedyna w swoim rodzaju podróż, pozwalająca śledzić ewolucję wyobraźni twórców zabawek i dzieci.

Odległość od Hotelu Grant: 400 m
Czas dojazdu: 1 min
Czas dojścia: 5 min
Czytaj więcej

 • Muzeum Nikifora w Krynicy

Epifaniusz Drowniak, znany szerzej jako Nikifor Krynicki, to jeden z najsłynniejszych przedstawicieli malarskiego prymitywizmu. Przyczynił się do rozsławienia regionu sądeckiego i jak żaden inny artysta jest związany z Krynicą. Stałą wystawę jego prac podziwiać można w dedykowanym muzeum przy krynickim deptaku.

Odległość od Hotelu Grant: 100 m
Czas dojścia: 3 min
Czytaj więcej

 • Multimedialna Fontanna

W sercu krynickiego deptaku znajduje się piękna fontanna o klasycznej formie, która jest sceną audiowizualnych pokazów z użyciem wody, światła i muzyki. Konstrukcja fontanny zawiera ponad 80 dysz wysokociśnieniowych, z których tryska woda oraz wielobarwne reflektory, nadające przedstawieniu wyjątkowy charakter.

Odległość od Hotelu Grant: 100 m
Czas dojścia: 3 min
Czytaj więcej

 • Tor Gokartowy

Doskonała zabawa dla małych i dużych miłośników motoryzacji. Zakręcony tor i szybkie samochodziki zapewniają dużo dobrej zabawy.

Odległość od Hotelu Grant: 7 km
Czas dojazdu: 12 min
Czytaj więcej

 • Park Linowy

Park linowy to system rozwieszonych pomiędzy drzewami kładek, sieci, lin i rozmaitych przeszkód. Krynicki Park Linowy u podnóża Jaworzyny oferuje ponad osiemdziesiąt przeszkód podzielonych na 5 tras o różnym stopniu trudności, jak również trasę zjazdową, ściankę wspinaczkową i plac zabaw dla maluchów.

Odległość od Hotelu Grant: 4 km 
Czas dojazdu: 6 min
Czytaj więcej

 • Pasieka Kamianna

Na wysokości 650 m n.p.m. klimat nie sprzyja pszczołom, a jednak staranność i wielopokoleniowe doświadczenie tutejszych pszczelarzy sprawiło, że Kamianna słynie właśnie z produkcji miodów. Można tu także zwiedzić Muzeum Pszczelarstwa i Światowe Centrum Apiterapii.

Odległość od Hotelu Grant: 17 km
Czas dojazdu: 17 min
Czytaj więcej

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij